Elindult az Úszó Nemzet Program./ÚNP/
Ez egy egyedülálló és átfogó tervdokumentum,amely komplexen összefogja az óvodás és általános iskolás korú gyermekek úszásoktatásának 2. osztályig történő bevezetéséhez szükséges oktatási,infrastrukturális, szakmai és módszertani területeit. A program hosszú távú célja a gyermekek egészséges életmódra való törekvéseinek ösztönzése, és ezáltal életminőségük javítása. Cèl, hogy minden gyermeknek legyen lehetősége vízbiztos úszás elsajátítására az általános iskola 2. osztályáig, nemtől, kortól, identitástól, mentális helyzettől függetlenül.
A Sün Balázs óvoda 16 tanköteles korú gyermeke vesz részt a programban. A gyermekek minden felszerelését utaztatását a Magyar Úszószövetség biztosítja. A foglalkozásokat kèpzett oktatók tartjàk.Játékosan szoktatják a gyerekeket a vízhez. Türelemmel, nagy odafigyeléssel, kedvességgel motiválják őket. Az első foglalkozás után a gyerekek pozitív élményekkel gazdagodtak, és izgatottan várják a következő alkalmat.

„Méhbarát kert” pályázat

A Méhészet folyóirat együttműködésben a Drót alkotói portállal, a Magyar Írószövetséggel és az xForest.hu-val művészeti pályázatot hirdetett MÉHBARÁT KERTEK címmel, melyen óvodánk nagycsoportosai is részt vettek az Erdei óvoda program keretén belül.

A pályázatra egy táblát készítettünk a gyerekekkel, természetes anyagok felhasználásával: virág és levélnyomattal.

Nagy örömünkre a mű első helyezett lett! A nyereményünk egy oklevél, és egy csodálatos rovarhotel, melyet tavasszal helyezünk ki az óvoda udvarára.

Rendőrkutyás bemutató óvodánkban

Különleges élményben volt részük 2022. október 5-én az Almásfüzitői Sün Balázs Óvoda gyermekeinek. Az Állatok világnapja alkalmából vendégségben járt nálunk egy rendőrkutya.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság segítségével találkozhattak Molnár Ágnes rendőrőrmesterrel és kutyájával, Dayával.
Óvodánk udvarán került sor az izgalmas találkozásra, ahol Molnár Ágnes pár szóval köszöntötte a gyerekeket, és elmesélte milyen meglepetéssel készült. Ezek után az autóból előhozta Dayát, aki ugrálással, farkcsóválással adta a gyermekek tudtára hatalmas örömét.
Az Őrmesterasszony bemutatta Dayát, elmesélte a gyerekeknek, hogy mi mindent tanult meg a kutyaiskolában. Beszélt a felelős állattartásról, a kutyák fontosságáról az emberek mindennapjaiban. A gyerekek ámulattal figyelték a kutya minden mozdulatát, kedves ficánkolását vidám nevetéssel jutalmazták. Alig várták, hogy megsimogathassák.
Egy óvodásunk segítségével Daya azt is megmutatta, milyen ügyesen keresi az elrejtett tárgyat.
A gyerekek láthatták, milyen fegyelmezetten, türelmesen teljesíti a kutya gazdája minden kérését. A munka után Daya élvezhette a gyerekek simogatását, ölelgetését. A bemutató végére félénkebb ovisok is felbátorodtak, simogatták a kutyát.
Igazi kis kedvenc lett a másik kutya, Mónika, aki kis termete miatt a félénkebbeket sem riasztotta el.
Természetesen nem maradt el a rendőrautó „birtokba vétele” sem, alig várták a kicsik, hogy beülhessenek a villogó autóba.
A délelőtt nagy sikert aratott a gyerekek körében, új ismeretekkel, élményekkel gazdagodtak.
Jövőre is szívesen várjuk kedves látogatóinkat!
                                                                                                                                                                            Zsömbörgi Zsuzsanna, óvónő