Az Almásfüzitői Sün Balázs Óvoda Katica csoportja látogatott el a komáromi Brigetio Öröksége Látogatóközpontba.
A látogatás összekapcsolódott a Márton napi készülődéssel, történetével, Mártonnal, aki a római birodalom területén született.
      A gyerekekkel sokat beszélgettünk a rómaiakról és országukról, mely érintette lakhelyüket, Almásfüzitőt is. Többször jártunk már a csoporttal a helyi Azaum Római táborban, ahol a kor katonáival, szokásaival ismerkedtek meg a gyerekek.
      A Brigetio Öröksége Látogatóközpont által kínál múzeumpedagógiai foglalkozás újabb lehetőséget kínált az ismeretek bővítésére: a római korban élő gyermekek mindennapjairól kaptak képet az óvodások. Ötletes, kreatív foglalkozás után a szakemberekkel megtekintettük a római kori emlékeket is.
     Köszönjük a színvonalas foglalkozást, mely nem csak az ismeretszerzést szolgálta, de formálta szülőföldjük iránti szeretetüket is!