Bemutatkozás

Az 1949-ben épült óvodát az Almásfüzitő Önkormányzata 2008-ban és 2009-ben felújította épületrészenként. A modern épület - mely a 21. század követelményeinek felel meg – a gyermekek igényeinek és a jelen érvényben lévő jogszabályoknak maximálisan megfelel. Világos és tágas terei, hatalmas ablakai, nyitottsága szolgálják az idejáró gyerekek természeti és társadalmi környezetbe való beilleszkedését. Az óvoda épületét udvari játékokkal felszerelt, sok mozgásra lehetőséget nyújtó óvodakert veszi körül, ahol örökzöldek, illatos virágú díszfák árasztják a jó levegőt. Az udvaron és az óvoda körül, valamint a balkonládákban a virágok gazdagsága és sokszínűsége nyújt lehetőséget a kerti munka megismerésére, növények gondozására, a fejődés nyomon követésére.
Jelenleg 74 férőhellyel, 3 csoporttal működik az óvoda. A csoportszobák száma 4, melynek esztétikuma és felszereltsége nagyon jó. A burkolatok, a világítás, a falak szolgálják a célszerű használatot. A megfelelő méretű és felszereltségű kiszolgáló helyiségek nagyban könnyítik és segítik az ide járó gyermekek és azok szüleinek mindennapjait. Megteremti a lehetőséget, az optimális feltételeket és munkakörnyezetet az óvodai munkatársak számára. Lehetőséget nyújt a szülők kulturált fogadására. Az épület megfelel a közegészségügyi, tűzvédelmi, munkaügyi és balesetvédelmi előírásoknak, szociális követelményeknek.
Küldetésnyilatkozatunk
  • A legfontosabbnak tartjuk, hogy a gyermekek otthonos, szeretetteljes, nyugodt, derűs és biztonságot adó környezetben nevelődjenek.
  • Fő törekvésünk, hogy a társaikkal és a felnőttekkel való együttműködés során elsajátítsák az együttélés szokásait, megtanuljanak figyelni, alkalmazkodni, együtt érezni egymással, miközben tolerálják a másságot.
  • Nevelőmunkánkban megteremtjük a felszabadult mozgás sokoldalú élményét, ezáltal hozzásegítjük a gyermekeket ahhoz, hogy a környező világból minél több élményhez, tapasztalathoz jussanak.
  • Nagy hangsúlyt fordítunk a játék élményszerű és örömkeltő feltételeinek megteremtésére, hiszen általa ismerkednek meg a való világ csodáival, amely egyben tükörképe mindazoknak a tapasztalatoknak, amelyeket a gyermek átélt s a játék nyelvén megfogalmazott.
  • A személyiségfejlesztés során tiszteletben tartjuk a gyermekek egyéni különbségeit, figyelembe vesszük életkorukhoz igazodó szükségleteiket, hogy megterhelés nélkül készítsük fel őket az iskolai életmódra.
  • Céljaink eléréséhez szükségünk van partnereink támogatására, hiszen csak közös együttneveléssel tudjuk formálni, alakítani a gyermekeket, hogy biztosan eligazodjanak a világ valóságában.
  • Munkatársaink széleskörű szakmai felkészültsége, innovációs törekvései, minőség iránti elkötelezettsége jelentik a biztosítékot céljaink eléréséhez.

"A gyermek szeme a jövő tükre. Jaj annak, aki elhomályosítja."

Juhász Gyula