Ovis művészek

Az Almásfüzitői Fekete István Általános Iskola idén januárban is egy heti rendezvénnyel emlékezett meg névadója születésnapjáról. Az „Élet a vidéken“ című rajzpályázatban óvodásaink is részt vettek.

A téma feldolgozása beszélgetésekkel, mesékkel, ismeretterjesztő könyvekkel, játékszerekkel történt. Szerencsére sok gyermeknek vannak élményei a vidékről, melyeket előhívta ez az esemény. Épültek farmok, állatparkok, előkerültek a traktorok. Csoportosítottuk a játékállatokat , kiválogattuk a háziállatokat.

Mindezek ösztönzőleg hatottak több kisgyermekre és lelkesen kezdtek el alkotni. Sorra születtek a szebbnél szebb művek: traktorról, kacsákról, lovakról, malacokról. Ki-ki a számára legkedvesebbet rajzolta le, építve saját emlékeire, élményeikre.

Pedagógus szemmel is nagyon hasznos volt a pályázaton való részvétel: megfigyelést, ábrázolást, koncentrációt, kitartást fejlesztett, szókincset és ismeretet bővített, illetve rendszerezett, az óvodában történő környezeti nevelésbe is beillett. Mégis elsősorban vidám elfoglaltság volt, kihívás, izgalmas versengés, megmérettetés.

A Fekete István-hét lezárásaként kihírdették az eredményeket. Óvodásainknak az iskola igazgatónője adta át az emléklapokat, ajándékokat, a diákoktól pedig elismerő tapsot kaptak. A művek az iskola aulájában kerültek kiállításra gyermekek, szülők,óvónők büszkeségére.
A pályázati műveket készítették:
Kis-Wachtler Kata, Virág csoport
Pénzes Judit Karolin, Virág csoport
Jaksa Máté Viktor, Virág csoport
Németh Anna, Virág csoport
Molnár Kitti, Virág csoport
Varga Tünde Rózsa, Virág csoport
Gorgyán Dávid, Napsugár csoport
Zeke Patrícia, Napsugár csoport
Pap Flórián, Napsugár csoport
Szakál Lilla, Napsugár csoport
Gajdos Alexandra, Katica csoport
Beke Csalán, Katica csoport
Vass Nóra, Katica csoport
Vass Benett, Katica csoport

Gratulálunk a kis művészeknek!
Köszönjük az iskolának a lehetőséget, mely újabb alkalom volt az iskola-óvoda kapcsolat erősítésére.

Zsömbörgi Zsuzsanna